A 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet 1. melléklete által meghatározott alább felsorolt témakörökben szervezünk tűzvédelmi szakvizsga tanfolyamot és szakvizsgáztatást:
Nysz: Sz051/1-2-3-4-5-8-9-12-13-14-15-16/11/2021
A tűzvédelmi szakvizsgáztatáshoz kötött foglalkozási ágakat és munkaköröket a fenti rendelet 1. sz. melléklete tartalmazza:
- Hegesztők és az építőipari tevékenység során nyílt lánggal járó munkát végzők.
- Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat szerint fokozottan tűz- vagy robbanásveszélyes osztályba tartozó anyagoknak bármely időpontban 300 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű tárolását vagy 100 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű ipari vagy szolgáltatás körébe tartozó feldolgozását, technológiai felhasználását végzők.
- Éghető gáz lefejtését, töltését, kiszolgálását, továbbá autógáz kiszolgálását végzők.
- Tűzgátló, füstgátló nyílászáró-szerkezetek beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Tűzoltó-vízforrások felülvizsgálatát végzők.
Pirotechnikai szakbolti eladók, raktárkezelők, terméküzemeltetők, anyag- és termékgyártás-vezetők.Tűzoltó készülékek karbantartását végzők.- Beépített tűzjelző berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
- Beépített tűzoltó berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
Beépített tűzjelző berendezéseket tervezők, a kivitelezésért felelős műszaki vezetők, valamint az üzembe helyező mérnökök.Beépített tűzoltó berendezéseket tervezők, a kivitelezésért felelős műszaki vezetők, valamint az üzembe helyező mérnökök.- Tűzállóságot növelő bevonati rendszerek alkalmazását, karbantartását végzők.
- Beépített hő- és füstelvezető rendszerek telepítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők.
- Tűzgátló tömítések beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Tűzállóságot növelő burkolatok beépítését, karbantartását végzők.
Oktatási forma:
A leggyakoribb oktatási forma napjainkban a távoktatás. Ebben az esetben a vizsgára felkészülés egyénileg történik, a felkészülést áganként eltérő, kidolgozott oktatási anyagot, jegyzetet a szakvizsgára jelentkező személyeknek vagy gazdálkodó szervezeteknek email-ben megküldjük a szakvizsga előtt legalább két héttel.
A vizsgán résztvevők megjelenését a munkáltatónak csak a vizsga napján kell biztosítani. A vizsga napján tartunk egy rövidebb óraszámú felkészítést. Erre a felkészítésre és a vizsgára is ugyanazon a napon kerül sor.
A tűzvédelmi szakvizsga képzéseink pontos helyét, gyakoriságát, kezdési időpontját, a vizsgaidőpontok és a jelentkezők száma határozza meg.
Amit a vizsgáról tudni érdemes
A tűzvédelmi szakvizsga két részből áll. Egy elméleti oktatás és egy írásbeli vizsga. Amennyiben a vizsgázó 90%-os arányban helyesen válaszolt az adott kérdésekre, nem szükséges szóbeli vizsgát tennie, ebben az esetben a vizsga sikeresnek minősül.
Amennyiben a vizsgázó 50-89% között teljesített, abban az esetben szóbeli vizsgára kötelezett.
Sikeres vizsga esetén az oktatásszervező szakvizsga bizonyítványt állít ki, ami a szakvizsga napjától 5 évig érvényes.
Fontos!
Tűzvédelmi szakvizsgával kell rendelkeznie annak a vezetőnek (munkáltatónak) is, aki a fenti tevékenységet végzők munkáját közvetlenül irányítja.
Ha olyan tevékenységet végeznek szakvizsga bizonyítvány nélkül, amely szakvizsgához kötött, akkor a tűzvédelmi bírság összege 50.000,-Ft és 500.000,-Ft lehet!
A tűzvédelmi szakvizsga megújítása 5 évenként kötelező!
Az egész ország területén vállaljuk – igény esetén 10 főtől saját cégénél – a tűzvédelmi szakvizsga szervezését és lebonyolítását!
Díjak
A tanfolyam és vizsga díja az egyes foglalkozási ágak függvényében változhat, céges megrendelés esetén egyedi ajánlatot készítünk.
Kérje ajánlatunkat!